הספם את הספאמר: כך תיאבקו בפופאפים

אם אין לכם בעייה עם פופאפים ואתם מעוניינים בקרקע בפרדס חנה אתם יכולים לדלג על קריאת הפוסט הזה.

אם כבר הבנתם שהפופ אפים היא שיטת פרסום אלימה, נלוזה,  מזהמת ואין לה מקום בעולם כדאי לכם לכם להמשיך לקרוא.

בפוסט זה אציג את הדרכים היעילות להאבק בתופעה באופן יצירתי וחצי אוטומטי באופן שיכול להביא, במקרה האוטופי, להעלמת התופעה.

אפתח בתיאור השיטה:

המפרסם, לדוגמה חברה לקידום שקר כלשהו מחפשת מקום לשים את התקציב שלה. החברה נפגשת עם מספר חברות פרסום ואחת מהן משכנעת אותה שתוכל לייצר לה מספר גבוה של לידים (לקוחות מתעניינים) באמצעות אינוס/הטרדה של הגולשים באתרים השונים.
חברת הפרסום קונים מהאתרים את הזכות להקפיץ מודעת פופאפ בכל פעם שמבקר מקליק על נקודה כלשהי באתר (קליקג'קינג – נדבר על זה בהזדמנות).
אתרים רבים בישראל מוכרים את מבקריהם בזול מבלי להתחשב בחוויית הגלישה של מבקריהם, מתייחסים אל המבקרים כקהל שבוי ומענים אותו בתמורה.

בסוף החודש מגיע משרד הפרסום ואומר למפרסם הבאתי לך X לידים, עכשיו תשלם X כפול Y ₪.
וככה זה עובד.

לרוב האדבלוקרים אמורים לחסום את הפופאפים הללו אבל אין 100% בדברים הללו, כמו כן, לפעמים ישנם מצבים בהם עלינו לעבוד על מכונה שאין עליה אדבלוקר מכל סיבה שתהיה.

במקרים האלה הדרך היעילה להאבק בתופעה היא להפוך את השיטה ללא משתלמת עבור המפרסמים, חברות הפרסום והאתרים שבטוחים שזה סבבה להספים את כל מי שמבקר באתר שלהם כי הוא חינם וכי כולם גם ככה עושים את זה.

שתי הטקטיקות לגרום להם להבין זאת הן מילוי פרטים שגויים של בשדות של עמודי הנחיתה שקפצו לכם על המסך מבלי שתבחרו זאת:

א. הדרך הידנית, מתחלקת לשלוש:

  1. שיטה שפותחה על ידי עידו קינן מהבלוג חדר 404: מילוי השדות במסרים שמבהירים למרסמים שזה לא משתלם להם, לדוגמה: "פופאפ חרא שיטת פרסום".
  2. מילוי פרטים באופן הומוריסטי. שיטה אליה נחשפתי בבלוג של ניר כץ ממליצה למלא את הליד עם קריצה, רצוי פוליטית, כזו שבנוסף לזמן שתגזול לחברות הפרסום לריב עם לקוחותיהן תאיר את יומם של הטלפנים המסכנים שנאלצים לחזור לכל הלידים הללו. דוגמא: להשאיר את פרטיו של שר האוצר בפרסומים של מפעל הפיס – בניסיונו להעשיר את המדינה ודוגמאות נפלות נוספות שכדאי לכם לקרוא כאן.
  3. השארת פרטים גנריים, של חברות מתחרות או של חברת ספאם אחרת.

ב. הדרך החצי אוטומטית:
כאן ניעזר בטכנולוגיה על מנת לייעל את השיטה הידנית. על מנת לעשות זאת נצטרך להתקין 2 תוספי כרום שיאפשרו למלא את הליד בלחיצת כפתור.
התוסף הראשון: One Window. תוסף זה יגרום לפופאפ לקפוץ באותתו דפדפן בו אתם משתמשים ולא בחלון נפרד.

התוסף השני: JunkFill תוסף זה מאפשר למלא טפסים בלחיצת כפתור לפי הגדרות שתגדירו לו מראש.

כעת, שיקפוץ לכם הפופאם תוכלו ללחוץ על הכפתור של ג'אנק פיל והטפס יתמלא בשניה.
מילוי פרטים שגויים יגרמו למפרסמים לבזבז את זמנם (בתמורה לזמן שגזלו מכם) וכן יורידו את המחיר שהחברות יהיו מוכנות לשלם עבור ליד, שכן הם קיבלו הרבה ג'אנק עבור כספם. בסופו של דבר יהפול את כל העסק ללא משתלם.

You Can Fool Some People Some Times – but You Can't Fool All the People All the Time ~ Bob Marley

החלק האחרון בפוסט זה מוקדש למודעות שלכם. חשוב שתבינו שהאתר בו גלשתם ואישר את הקפצת הפופ אפ הוא אתר שמזלזל בכם, מסחרי וציני – קחו את המידע שאתם קוראים בו בערבון מוגבל, זהו אתר שטובת המפרסמים בו בא לפני טובתכם.

זהו להיום, כמו תמיד… אל תשכחו לנקות את העוגיות שלכם 🙂

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *